Tyto stránky slouží pouze pro testovací účely a nepředstavují aktuální webovou prezentaci Univerzity Palackého.
Obsah tohoto webu nemusí odpovídat skutečnosti.

Noví zaměstnanci mají svého průvodce univerzitním životem

Repro: Žurnál Online
Pondělí 20 květen 2019, 12:00 – Text: (red)

Pomoci novým zaměstnancům zorientovat se v univerzitním prostředí při nástupu do zaměstnání je cílem průvodce zaměstnance, který nedávno revidovalo Oddělení řízení lidských zdrojů RUP spolu s Oddělením komunikace UP. Aktualizovaný průvodce je určený zejména novým zaměstnancům a nově je nyní dostupný i ve formátu PDF ke stažení.

„Vydáním aktualizovaného průvodce chceme všem novým kolegyním a kolegům pomoci ke snadnější a rychlejší adaptaci na nové prostředí univerzity,“ vysvětlil prorektor pro organizaci Jiří Lach.

Průvodce poskytuje informace a doporučení zejména v oblasti pracovněprávní, a pomáhá tak zaměstnanci s prvními kroky v novém zaměstnání. Dále přibližuje organizační strukturu a orgány univerzity, obsahuje praktické rady, jak používat univerzitní počítačovou síť či jak si zřídit pracovní e-mail, nebo konkretizuje, k čemu všemu slouží identifikační karta zaměstnance.

Průvodce je k dispozici na adrese pruvodcezamestnance.upol.cz, kde najdete ke stažení i jeho PDF verzi doplněnou o tipy na sportovní a kulturní vyžití po pracovní době. Pravidelné a aktuální informace pro zaměstnance pak přináší také zaměstnanecký web UP.

„Do budoucna chceme průvodce nadále pravidelně aktualizovat a v dohledné době připravit i jeho tištěnou verzi. Stejně tak bychom rádi připravili a vydali příručku pro nové kolegyně a kolegy ze zahraničí,“ shrnula další plány vedoucí Oddělení řízení lidských zdrojů RUP Milena Kysučanová. Tento druh výstupů totiž zapadá do agendy péče o zaměstnance univerzity a naplňuje i strategii internacionalizace na UP.

Zpět